





Contact
Email: info@barkeuropa.com
Tel.:
Fax: 010-281 0991
Postadres:
Rederij Bark EUROPA
Postbus 23183
3001 KD Rotterdam
Bezoekadres:
Leuvehaven 75 TO
a/b 'Salvator', R'dam
Fotoboek Antarctica !!
Bij de rederij is een prachtig fotoboek te koop van fotograaf Thijs Heslenfeld over de reizen die de bark EUROPA maakt in Antarctica en South Georgia.
Te bestellen door EUR 34,50 + 3,50 verzendkosten over te maken op rek nr. 66.21.20.256 t.n.v. Rederij Bark Europa b.v o.v.v. uw naam en volledig adres.

Zeilend door de Chileense Kanalen
Tijdens ons bezoek aan de vuurtorenwachter van het kleine eilandje Lotes Fairway, kregen we al te maken met een gestaag toenemende bries, die de laatste zodiac tochtjes op zijn minst enerverend maakten.
Met het "Europa motto" van "never spoil a fair breeze" was het niet verwonderlijk dat Marteyn, de stuurman, stond te trappelen om zeil te zetten.
Met deze S.SW-lijke wind die het Smith Canal in stond te blazen en onze noordelijke generale koers, met hier en daar wel wat zig zag werk tussen eilanden en ondiepten door, moest het gewoon een mooie zeilmiddag kunnen worden.
Nadat de grijze zodiac aan boord was gehesen werden de ra's naar stuurboords hals gebrast, goed voor een bakstag wind. Snel werden de trainees naar hun plaatsen gedirigeerd, om klaar te zijn voor actie.
Zet de marsen, klonk de order van dek campagne dek. Dus gooien we geien en gordingen los en halen aan de schoten van beide ondermarsen, deze staan er snel bij. Dan de boven marsen, hier is wat meer tijd en kracht training voor nodig om de ra's langs hun steng omhoog te hijsen. Ook wordt de giek van de bezaan naar bakboord uitgehaald en zetten we de spanker. Tevreden omhoog kijkend naar wind en richting, besluit Marteyn om ook te vragen voor de onderbrammen en de fok. Terzelfder tijd worden binnen kluiver, dekzwabber, aap en de groot en bezaan topstagzeilen gezet. Dan volgt de order, "voor boven bram", maar dat blijkt iets te optimistisch want de windstoten gaan toenemen in kracht en resolutie, dus deze hangt alweer snel terug in zijn gordingen en geien.
De snelheid van 7 knopen, is trouwens zat voor deze nauwe wateren.
De spanker geeft wat teveel druk op het achterschip geeft, waardoor de roerganger het af en toe moeilijk heeft, en wordt snel opgegeid. Om netjes zeilend langs Islas Viel en Cape Walker te komen, worden de ra's "aan" of "op" gebrast zodat we kleine koers correcties kunnen maken.
Voor de koers verandering van 70 graden naar bakboord bij Pta Buckley, ga ik even naar het stuurhuis waar ik wordt ingelicht over de aanstaande manoeuvre, we hebben nog een halfuur om alles netjes voor te bereiden voor deze actie.
Net als we denken, dat we even een paar minuten over hebben, neemt de wind snel toe tot 7 Beaufort.
Onderbrammen weg halen, klinkt het door de intercom in het dekhuis. Terug aan dek strijken we snel de grote en voor onder bram en brengen de fok in zijn geien & gordingen om het brassen te vergemakkelijken.
We maken de draai naar bakboord en koersen in een NW-lijke richting. We brassen aan naar halve wind op bb hals met alleen de marsen en een aantal stagzeilen gezet. Het schip wordt nu iets levendiger en we hellen nu een aantal graden naar stuurboord over. Toch volgt de wind de richting van het fjord meer dan we hadden verwacht en we kunnen weer wat ruimer brassen om daarna de onderbrammen er weer bij te trekken.
Daarma een 1,5 mijl zeilen langs de NE kust van Isla Renouard dit geeft een koers verandering van 88 graden naar stuurboord, we brassen terug en brengen alle stagzeilen over de andere boeg.
De bries is afgenomen tot een 4 Beaufort en we zeilen statig tussen Isla
Wow! wat een fantastische omgeving. Even later passeren we het scheepswrak van de Santa Leonor die hier in begin zestiger jaren een fatale verkeerde afslag heeft genomen.
Daarnaast echter de onbedorven heuvels en bergen waarvan de hogere toppen bedekt zijn met sneeuw.
De rest van het landschap is bedekt met prachtige groene bossen en grazige velden doorregen met watervallen en rots partijen.
Het is nu zeven uur en het avondeten wordt geserveerd, de zon schijnt met oranje stralen door gaten in het wolkendek en geeft de buienwolken en de verderop gelegen heuvels surrealistische kleuren.
Het labyrint van kanalen en eilanden in dit gebied schudt de ontdekkingreiziger in mijn binnenste wakker.
Er zijn hier zoveel prachtige gebieden, die er op wachten om ontdekt te worden,... er van de te genieten,.. om ze daarna weer alleen te laten, onberoerd door mensen hand, net zoals wij ze hier hebben gevonden.
Spike
Zeeman & Ontdekkingsreiziger
| << | April 2010 | >> | ||||
| Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | ||



